Top 10 Szkół Medycznych na Ukrainie do rozważenia na 2021

Istnieją różne szkoły medyczne na Ukrainie, które zapewniają formalną edukację po przystępnych opłatach. Około połowa wszystkich studentów z zagranicy z zamiarem studiowania na Ukrainie ubiegać się o kursy medyczne, takie jak farmacja, medycyna, stomatologia, itp.

Ukraina jest znana nie tylko z międzynarodowych studentów przybywających na studia, ale także szanowany dla dzielnych katedr i klasztorów. Instytucja Ukraina jest więcej niż 800 z renomowanej liczby studentów, które złożyły wniosek z krajów rozwijających się.

Przyjęcie wykwalifikowanych kandydatów zagranicznych do ubiegania się o studia na Ukrainie opiera się na warunku, że kandydat może spełnić wymagania medyczne i finansowe potrzebne do celów przyjęć. Jeśli rozważasz studiowanie medycyny na Ukrainie, ten artykuł zawiera informacje na temat szkół medycznych na Ukrainie.

Najważniejsze informacje o szkołach medycznych na Ukrainie

1. Czas trwania badania:

Ramy czasowe dla szkół medycznych na Ukrainie umożliwia studentowi uzyskanie stopnia w medycynie po wnioskodawca musi mieć sfinalizowany jego stopień w medycynie.

2. Koszt utrzymania:

Koszt życia na Ukrainie jest tani i niedrogi. Roczny budżet w wysokości około $ 2,500 da Ci wygodne życie, ale nie ma gwarancji, że pokryje twoje koszty zakwaterowania.

3. Stan klimatu:

Warunki pogodowe na Ukrainie jest korzystne. Jest łagodny i przyjazny w różnych porach roku. Na Ukrainie styczeń jest zwykle najzimniejszym okresem w roku. Zazwyczaj zdają się w tym szczególnym czasie w roku, którym towarzyszą słoneczne dni, ciepło i deszczowe dni.

4. Czesne:

Opłaty szkolne na Ukrainie dla studentów zagranicznych zależą od języka, który będzie nauczany; dla studentów międzynarodowych uczących się w języku rosyjsko-ukraińskim, jest to około $1700 – $3500, podczas gdy kursy prowadzone w języku angielskim są około $2000 -$5000. Średnia opłata za naukę przeznaczona dla studenta międzynarodowego wynosi około $1200 – $5000.

5. Ubezpieczenie zdrowotne:

Istotne jest, aby umożliwić procesowi aplikacyjnemu uzyskanie właściwej rejestracji jako student. Ważne jest, aby nabyć ubezpieczenie zdrowotne, jeśli masz zamiar studiowania medycyny na Ukrainie.

6. Światowe uznanie:

Instytucje medyczne na Ukrainie są powszechnie uznawane. Nie ma potrzeby, aby mieć podwójny umysł próbuje ubiegać się o każdy uznany uniwersytet na Ukrainie. Organizacje międzynarodowe, takie jak WHO, UNICEF, UE, itp., mają powiązania ze szkołami medycznymi na Ukrainie.

7. Wypoczynek i zabawa:

Ukraina na świeżym powietrzu są zwykle rekreacyjne, i nie należy dać się ponieść. Różne działania, takie jak palenie i picie w miejscach publicznych, takich jak dworce autobusowe, parki, budynki rządowe, parki itp., są zabronione. Możesz to robić w miejscach prywatnych lub wewnętrznych.

Najlepsze Szkoły Medyczne na Ukrainie

1. Szkoła medyczna Dniepropietrowsk:

Ta szkoła medyczna jest formalną akademią we współpracy z ukraińskim Ministerstwem Zdrowia. Uniwersytet jest jednym z najstarszych na Ukrainie, i ma partnerstwa z ciałami zagranicznymi w celu wspierania jego badań i nauk. Musisz skontaktować się z centrum przyjęć szkoły, jeśli jesteś studentem międzynarodowym; ponieważ pozwala to uzyskać zaproszenie do nauki i przenieść się na Ukrainę do egzaminu wstępnego.

2. N Karazin Charków Narodowy Uniwersytet:

Instytucja ta ma bliskie stosunki z partnerami zagranicznymi w oparciu o porozumienie zawarte w badaniach. Mają dziedziny takie jak medycyna, ginekologia, pediatria, stomatologia itp. Staże są oferowane studentom, a inne kraje zagraniczne zapewniają również wsparcie dla tej instytucji, takiej jak Wielka Brytania, USA, Włochy, Australia itp.

3. Charków Narodowa Szkoła Medyczna:

Ta szkoła medyczna pochodzi z XIX wieku. Posiada wiele ośrodków badawczych i biblioteki naukowej. Instytucja posiada centrum edukacyjno-badawcze poświęcone szkoleniu cudzoziemców. Uniwersytet oferuje również klasy dla początkujących, który uczy studentów, zanim rozpoczną swój główny kurs w swojej dziedzinie medycyny.

4. Vinnista Narodowy Uniwersytet:

Vinnista Narodowy Uniwersytet powstał w 1921, nazwany na cześć Nikołaja Pirogova. Mają wydziały, takie jak medycyna, apteka, stomatologia, które mają licencjonowane laboratorium. Podyplomowe wydziały studiów medycyny ratunkowej i wojskowej, Uniwersytet posiada również laboratoria badawcze i praktyczne kliniki.

5. Bogomolets Narodowy Uniwersytet Medyczny:

Uniwersytet powstał w 1841, i został nazwany na cześć popularnego fizjologa Alexander A. Bogomolets. Uniwersytet jest szanowany za doskonałość i wielkich absolwentów. Istnieją trzy wydziały; Wydział Lekarski, Wydział Stomatologii i Wydział Farmacji. Instytucja oferuje stopień jak MBBS, BDS, MS, MD, MDS i pielęgniarstwo. Studenci korzystają również z różnych warunków kulturowych i środowiskowych od różnych studentów na całym świecie.

6. Odesa Narodowy Uniwersytet Medyczny:

Odesa University rozpoczął szkołę medyczną w 1996 roku. Uniwersytet jest jednym z największych uniwersytetów medycznych na Ukrainie z około 4000 wnioskodawców z różnych części świata. Instytucja posiada wydział wprowadzający, wydział podyplomowy i Medical College. Oprócz niego, 56 inne wydziały na Uniwersytecie są zatwierdzone, a Uniwersytet jest również uznawany przez WHO i MCI

7. Państwowy Uniwersytet Medyczny w Ługańsku:

Uniwersytet Medyczny został założony w 1956, dawniej znany jako Voroshilovgrad State Medical University. O 3000 studentów z 60 Kraje studiują w Ługańskiej Państwowej Szkole Medycznej obecnie. Uniwersytet ma sześć wydziałów uznanych przez WHO, MCI, i innych organizacji.

8. Donieck Narodowy Uniwersytet Medyczny:

Instytucja powstała w 1930, i Uniwersytet jest największym wśród najlepszych uniwersytetów medycznych na Ukrainie. Jest wśród Wschodniego Uniwersytetu na Ukrainie i był pierwszym Uniwersytetem Medycznym, który został uznany przez WHO, MCI, i UNESCO.

9. Połtawa State Medical and Dental University:

Instytucja powstała w 1921, a Uniwersytet był bardzo pomocne dla studentów do urzeczywarnienia swoich ambicji. Mimo, że Uniwersytet rozpoczął jako Wydział Charków szkoły medycznej, obecnie, ma około 4000 studentów prowadzących studia medyczne z około 1200 studentów z różnych części świata. Koszt utrzymania jest tańszy i przystępny cenowo, a czesne jest również niedrogie.

VKonkluzja

Szkoły medyczne na Ukrainie są bardzo przystępne dla studentów z zagranicy. Chociaż koszty utrzymania są tanie, kopie zapasowe medyczne muszą być wprowadzone przez międzynarodowych studentów studiujących intencje medyczne na Ukrainie. Wnioskodawca powinien skontaktować się ze stroną internetową szkoły w celu uzyskania dodatkowych informacji. …

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here