Jaki jest najlepszy program antywirusowy dla systemu Windows 10? (Czy Windows Defender jest wystarczająco dobry?)

Windows 10 nie będzie kłopotów, aby zainstalować program antywirusowy, jak Windows 7 nie. Od systemu Windows 8 system Windows zawiera teraz wbudowany darmowy program antywirusowy o nazwie Windows Defender. Ale czy to naprawdę najlepsze do ochrony komputera, a nawet po prostu wystarczająco dobre?

Windows Obrońca był oryginalnie wiedział równie Mikroskop Zabezpieczenie Essentials w tył w ten Windows 7 czasy podczas ono był ofiarowany równie pewien rozdzielać, oprócz teraz jego’ zbudowany prawy w Windows i jego’ umożliwiać przy zmówc. Wiele osób zostało przeszkolonych, aby sądzić, że zawsze należy zainstalować program antywirusowy innej firmy, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie dzisiejszych problemów z bezpieczeństwem, takich jak ransomware.

Więc co to jest najlepszy program antywirusowy? Proszę nie rób mi przeczytać to wszystko

Co trzeba jest świetny zespół: Malwarebytes + Windows Defender

Zdecydowanie zalecamy przeczytanie całego artykułu, więc w pełni zrozumieć, dlaczego zalecamy połączenie Windows Defender i Malwarebytes, ale ponieważ wiemy, że mnóstwo ludzi będzie po prostu przewinąć w dół i skim, oto nasze TL;DR zalecenie, jak zachować system bezpieczny:

  • Użyj wbudowanego windows defendera dla tradycyjnego programu antywirusowego – przestępcy przenieśli się od zwykłych wirusów, aby skupić się na ransomware, atakach zero-day i jeszcze gorszym złośliwym oprogramowaniu, z którym tradycyjny program antywirusowy po prostu nie może sobie poradzić. Windows Defender jest zbudowany w prawo, płonący szybko, nie denerwuje, i robi swoją pracę czyszczenia old-school wirusów.

 

  • Użyj Malwarebytes dla Anti-Malware i Anti-Exploit – wszystkie ogromne ogniska złośliwego oprogramowania w tych dniach są za pomocą zero-day wady w przeglądarce, aby zainstalować ransomware przejąć komputer, i tylko Malwarebytes zapewnia naprawdę doskonałą ochronę przed tym z ich unikalny system anty-exploit. Nie ma bloatware i nie spowolni cię.

Editor’s Note: To nawet nie wspomina o tym, że Malwarebytes, firma, jest obsadzony przez niektórych naprawdę wspaniałych ludzi, że naprawdę szanujemy. Za każdym razem, gdy z nimi rozmawiamy, są podekscytowani misją sprzątania internetu. Nie często dajemy oficjalną rekomendację How-To Geek, ale jest to nasz ulubiony produkt zdecydowanie i coś, czego używamy sami.

Jeden-dwa punch: Antivirus i Anti-Malware

Potrzebujesz oprogramowania antywirusowego na komputerze, bez względu na to, jak “ostrożnie” przeglądasz. Bycie inteligentnym nie wystarczy, aby chronić cię przed zagrożeniami, a oprogramowanie zabezpieczające może pomóc działać jako kolejna linia obrony.

Jednak sam program antywirusowy nie jest już odpowiednim zabezpieczeniem. Zalecamy korzystanie z dobrego programu antywirusowego i dobrego programu anty-malware. Razem będą chronić cię przed większością największych zagrożeń w Internecie: wirusami, programami szpiegującymi, ransomware, a nawet potencjalnie niechcianymi programami (PUP) — wśród wielu innych.

Więc które z nich należy użyć, i trzeba zapłacić za nie pieniądze? Zacznijmy od pierwszej części tego combo: antywirusowe.

Czy Windows Defender jest wystarczająco dobry?

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 program antywirusowy będzie już uruchomiony. Usługa Windows Defender jest wbudowana w system Windows 10 i automatycznie skanuje otwierane programy, pobiera nowe definicje z witryny Windows Update i udostępnia interfejs, którego można używać do szczegółowego skanowania. Najlepszy ze wszystkich, to nie spowalnia systemu, a przede wszystkim pozostaje z drogi, czego nie możemy powiedzieć o większości innych programów antywirusowych.

PODOBNE: Czy naprawdę potrzebuję antywirusa, jeśli przeglądam ostrożnie i używam zdrowego rozsądku?

Przez krótki czas program antywirusowy Microsoftu stał w tyle za innymi, jeśli chodzi o porównawcze testy oprogramowania antywirusowego – daleko w tyle. Było na tyle źle, że poleciliśmy coś innego, ale od tego czasu odbił się, a teraz zapewnia bardzo dobrą ochronę.

Tak, tak, tak: Windows Defender jest wystarczająco dobry (tak długo, jak para go z dobrym programem anty-malware, jak wspomniano powyżej, więcej na ten temat w minutę).
Ale czy Windows Defender najlepszy program antywirusowy? Co z innymi programami?

Jeśli spojrzysz na to porównanie antywirusowe, z którymi się połączyliśmy, zauważysz, że Windows Defender, choć dobry, nie otrzymuje najwyższych rang pod względem surowych wyników ochrony. Więc dlaczego nie użyć czegoś innego?

Po pierwsze, spójrzmy na te wyniki. AV-TEST stwierdził, że nadal złapał 99,9% “powszechnego i rozpowszechnionego złośliwego oprogramowania” w kwietniu 2017 r., a także 98,8% ataków zero-day. Avira, jeden z najlepiej ocenianych programów antywirusowych AV-TEST, ma dokładnie takie same wyniki w kwietniu, ale nieco wyższe wyniki w ostatnich miesiącach, więc jego ogólna ocena jest (z jakiegoś powodu) znacznie wyższa. Oprócz Windows Obrońca is nie prawie równie kaleka równie AV-TEST’ 4.5- na zewnątrz- od- 6 oszacowanie byłby mieć ty wierzyć.

PODOBNE: Uważaj: Free Antivirus nie jest już naprawdę wolny

Ponadto bezpieczeństwo to coś więcej niż tylko wyniki ochrony surowców. Inny antivirus programy maj czasami czynić kawałek polepszyć w miesięczny testy, oprócz oni także przyjść rezygnować dużo uwędzić, podobny przeglądarka rozszerzeń ów rzeczywiście zrobić ty najemca kasa, wpisywać do rejestru sprzątaczka ów jesteście straszny i niepotrzebny, ładunki od niebezpieczny junkware, i wyrównywać ten zdolność do ślad twój pasowanie zwyczaje tak oni puszka w uchodzić pieniądze. Ponadto, sposób, w jaki podłączyć się do przeglądarki i systemu operacyjnego często powoduje więcej problemów niż rozwiązuje. Coś, co chroni przed wirusami, ale otwiera się na inne wektory ataku nie jest dobre bezpieczeństwo.
Wystarczy spojrzeć na wszystkie dodatkowe śmieci Avast próbuje zainstalować wraz z jego antywirusowe.

Usługa Windows Defender nie robi żadnej z tych rzeczy — robi jedną rzecz dobrze, za darmo i bez przeszkadzania. Dodatkowo system Windows 10 zawiera już różne inne zabezpieczenia wprowadzone w systemie Windows 8, takie jak filtr SmartScreen, który powinien uniemożliwiać pobieranie i uruchamianie złośliwego oprogramowania, niezależnie od używanego programu antywirusowego. Chrome i Firefox, podobnie, obejmują bezpieczne przeglądanie Google, które blokuje wiele plików do pobrania złośliwego oprogramowania.

Jeśli nienawidzisz Windows Defender z jakiegoś powodu i chcesz użyć innego programu antywirusowego, można użyć Avira. Ma darmową wersję, która działa dość dobrze, wersja pro z kilkoma dodatkowymi funkcjami, i zapewnia świetne wyniki ochrony i ma tylko okazjonalne wyskakujące reklamy (ale ma wyskakujące reklamy, które są irytujące). Największym problemem jest to, że trzeba mieć pewność, aby odinstalować rozszerzenie przeglądarki próbuje wymusić na tobie, co sprawia, że trudno polecić osobom nietechnicznym.

Antivirus nie wystarczy: Użyj Malwarebytes, Too

Antywirus jest ważny, ale w dzisiejszych czasach ważniejsze jest użycie dobrego programu zapobiegawczego wykorzystania do ochrony przeglądarki internetowej i wtyczek, które są najbardziej ukierunkowane przez atakujących. Malwarebytes jest program, który polecamy tutaj.

W przeciwieństwie do tradycyjnych programów antywirusowych, Malwarebytes jest dobry w znalezieniu “potencjalnie niechcianych programów” (PCP) i innych junkware. W wersji 3.0, zawiera również funkcję anty-exploit, która ma na celu blokowanie wspólnych exploitów w programach, nawet jeśli są to ataki zero-day, które nigdy wcześniej nie widziałem, jak te paskudne ataki Flash zero-day. Zawiera również anti-ransomware, aby zablokować ataki wymuszenia, takie jak CryptoLocker. Najnowsza wersja Malwarebytes łączy te trzy narzędzia w jeden łatwy w użyciu pakiet za 40 dolarów rocznie.

Malwarebytes twierdzi, że jest w stanie całkowicie zastąpić tradycyjny program antywirusowy, ale nie zgadzamy się z tym. Wykorzystuje zupełnie inne strategie ochrony: program antywirusowy zablokuje lub podda kwarantannie szkodliwe programy, które trafią do komputera, podczas gdy Malwarebytes próbuje zatrzymać szkodliwe oprogramowanie przed dotarciem do komputera. Ponieważ nie koliduje z tradycyjnymi programami antywirusowymi, zalecamy uruchomienie obu programów w celu uzyskania najlepszej ochrony.

Aktualizacja: Począwszy od Malwarebytes 4, wersja Premium Malwarebytes teraz rejestruje się jako program bezpieczeństwa systemu domyślnie. Innymi słowy, będzie obsługiwać wszystkie skanowanie anty-malware i Windows Defender nie będzie działać w tle. Nadal można uruchomić zarówno na raz, jeśli chcesz. Oto jak: W Malwarebytes, otwórz Ustawienia, kliknij kartę “Bezpieczeństwo” i wyłącz opcję “Zawsze rejestruj Malwarebytes w Centrum zabezpieczeń systemu Windows”. Rezygnować ten wybór niepełnosprawny, Malwarebytes przyzwyczajenie’ wpisywanie się równie ten system’ zabezpieczenie zgłoszenie i obydwaj Malwarebytes i Windows Obrońca wola biegać w tym samym czasie.

Należy pamiętać, że można uzyskać niektóre funkcje Malwarebytes za darmo, ale z zastrzeżeniami. Na przykład, ten wolny wersja od Malwarebytes program wola tylko skandować pod kątem malware i PPP u- żądanie — ono przyzwyczajenie’ skandować w ten tło podobny ten udział wersja nie wymaga. Ponadto nie zawiera funkcji anty-exploit lub anti-ransomware w wersji premium.

Można uzyskać tylko wszystkie trzy funkcje w pełnej wersji $40 Malwarebytes, które zalecamy. Ale jeśli jesteś gotów zrezygnować z anty-ransomware i zawsze na skanowanie złośliwego oprogramowania, darmowe wersje Malwarebytes i Anti-Exploit są lepsze niż nic, i zdecydowanie należy z nich korzystać.

Nie masz go: z kombinacją dobrego programu antywirusowego, Malwarebytes, i zdrowy rozsądek, będziesz całkiem dobrze chronione. Pamiętaj tylko, że program antywirusowy jest tylko jedną ze standardowych praktyk w zakresie bezpieczeństwa komputera, których powinieneś stosować. Dobra higiena cyfrowa nie zastępuje programu antywirusowego, ale ważne jest, aby upewnić się, że program antywirusowy może wykonać swoją pracę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here