Jak uzyskać wizę studencką Finlandia w zaledwie kilku krokach

Jednym ze sposobów migracji do Finlandii w celu studiowania jako student międzynarodowy jest ubieganie się o wizę studencką w Finlandii. Fińskie zezwolenie na naukę jest dokumentem, który jest przeznaczony dla cudzoziemców do studiowania w wyznaczonych intuicji zarobkowej.

Finlandia ma jeden z najlepszych uniwersytetów w top-100 światowych rankingach. Jednak wielu studentów z zagranicy przyjeżdża na studia w Finlandii na studia licencjackie, a nawet programy podyplomowe, takie jak tytuł magistra.

Przed złożeniem wniosku o wizę studencką w Finlandii musisz upewnić się, że spełniasz wymagania instytucji, o którą się ubiegasz, otrzymasz akceptację, a następnie wydrukować list wstępu, ponieważ jest to jeden z dokumentów, z których skorzystasz podczas ubiegania się o wizę studencką w Finlandii.

Rodzaje wizy studenckiej w Finlandii

Istnieją w zasadzie dwie główne kategorie fińskich zezwoleń studenckich, które obejmują;

 1. Tymczasowe lub krótkoterminowe zezwolenie na studia w Finlandii
 2. Stałe lub długoterminowe zezwolenie na pobyt w Finlandii.

Tymczasowa lub krótkoterminowa wiza studencka w Finlandii jest dokumentem wydawanym cudzoziemcom, którzy chcą studiować w Finlandii w celach krótkoterminowych i przebywać maksymalnie przez 90 dni (3 miesiące). Przykład studentów obejmuje tych, którzy chcą nauczyć się krótkoterminowego szkolenia zawodowego lub wziąć udział w krótkoterminowych kursach językowych lub powiązanych programach krótkoterminowych w Finlandii.

Stałe lub długoterminowe zezwolenie na pobyt w Finlandii jest dokumentem wydawanym cudzoziemcom, którzy chcą studiować w Finlandii w celu długoterminowym i przebywać dłużej niż 90 dni (3 miesiące). Obejmuje to studentów, którzy chcą iść na studia zarówno programy licencjackie i programy podyplomowe. Jednak długoterminowe zezwolenie na pobyt w Finlandii jest wyposażone w zezwolenie na pobyt, więc zaleca się również wypełnienie wniosku o zezwolenie na pobyt podczas uzyskiwania długoterminowego zezwolenia studenckiego.

Jak ubiegać się o wizę studencką w Finlandii

 • Po pierwsze, udaj się do ambasady lub przedstawiciela swojego kraju i uzyskaj formularz zezwolenia na pobyt, a następnie wypełnij formularz wniosku. Alternatywnie, można złożyć wniosek online.
 • Następnie należy dostarczyć zaświadczenie lub list potwierdzający, że zostałeś przyjęty do fińskiej instytucji szkolnictwa wyższego.
 • Podaj wszystkie inne wymagane dokumenty wymienione poniżej
 • Uzupełnij swoją biometrię
 • Odebrać dokument pobytowy dla studentów w Finlandii.

Opłata manipulacyjna za złożenie wniosku wynosi 330 EUR za złożenie wniosku w formie papierowej i 300 EUR za wniosek elektroniczny.

Wymagania dotyczące dokumentów & Uprawnienia

 • List wstępu z uniwersytetu
 • Ważny paszport
 • Zdjęcie w stylu paszportowym do użycia podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego
 • Kopia podpisanego formularza wniosku
 • Dowód stabilności finansowej, jak wiadomo, student koszt życia w Finlandii szacuje się na 560 EUR miesięcznie w dniu ich sprzedaży.
 • Wyjaśnienie opłaty za naukę lub stypendium, jeśli ma to zastosowanie
 • Międzynarodowe studenckie ubezpieczenie zdrowotne
 • Dowody czystej karalności

Finlandia Czas przetwarzania wizy studenckiej

Przetworzenie wniosku może potrwać do 90 dni (3 miesiące). Dzięki czemu zawsze możesz monitorować status zgłoszenia w ambasadzie lub ich e-usłudze.

Jeśli masz jakieś dalsze pytania dotyczące wizy studenckiej Finlandii, proces ubiegania się o taką wizę lub inne powiązane pytanie, proszę dać mi znać za pośrednictwem sekcji komentarzy. Nie zapomnij podzielić się tym przewodnikiem ze znajomymi; którykolwiek z nich może potrzebować tego przewodnika.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here