Jak uzyskać szwajcarskie obywatelstwo przez inwestycje

Jest to możliwe, aby stać się obywatelem w Szwajcarii poprzez uzyskanie szwajcarskiego obywatelstwa przez inwestycje. Kraj ten ma swoją metodę stania się obywatelem, tak jak każdy inny kraj ma swoją metodę. Szwajcaria jest dobrym krajem z wysokim stoiskiem życia dla swoich obywateli. Wielu inwestorów zagranicznych, którzy są prężni finansowo chcą stać się obywatelem kraju i przynosząc swoją rodzinę do Szwajcarii, aby zadowolić się do końca życia. Niektórzy zagraniczni inwestorzy lub inwestorzy przyjdą sami, pozostawiając swoją rodzinę za sobą. To zależy od indywidualnych różnic, a to, co czują, jest dla nich dobre.

Szwajcaria jest krajem o dobrej gospodarce i blisko innych krajów europejskich, gdzie istnieje wiele możliwości dostępnych dla ludzi, którzy są gotowi zaryzykować. Jeśli zdarzy ci się być inwestorem, który chce obywatela Szwajcarii, ale mylić o tym, jak go o tym, ten artykuł daje głęboki wgląd, aby pomóc Ci w dążeniu do uzyskania obywatelstwa szwajcarskiego przez inwestycje. Ta metoda stania się obywatelstwem kraju jest praktykowana przez kilka krajów na świecie, o ile możesz zaoferować coś, z czego mogą skorzystać masy tego kraju. Nie będzie mowy, aby Twoja prośba została odrzucona.

Korzyści ze szwajcarskiego obywatelstwa przez inwestycje

Będąc obywatelem Szwajcarii przez szwajcarskie obywatelstwo przez inwestycje pochodzi z wielu korzyści dla wnioskodawcy (inwestora), a oto są one:

 • Wolność życia w Szwajcarii na stałe lub do końca życia.
 • Prawo do głosowania i głosowania w wyborach politycznych odbywa ych się w Szwajcarii.
 • Prawo do uzyskania szwajcarskiego paszportu.
 • Swoboda podróżowania do ponad 150 krajów z szwajcarskim paszportem.
 • Rozwinięta infrastruktura transportowa.
 • Wysoka jakość edukacji i opieki zdrowotnej.
 • Zezwolenie na pobyt stały dla inwestora i jego rodziny.
 • Możliwość inwestowania w duży biznes nieruchomości.

Wymagania dotyczące szwajcarskiego obywatelstwa przez inwestycje

Niektóre wymagania lub kryteria pochodzą z ubiegania się o obywatelstwo szwajcarskie przez inwestycje. W Szwajcarii, mają wymagania, których używają do mat kandydatów, którzy chcą stać się szwajcarskim obywatelstwem przez inwestycje, a oto są:

 • Wnioskodawca, który chce szwajcarskiego obywatelstwa przez inwestycje musi mieć co najmniej 18 lat.
 • Nie powinno być rejestru karnego między wnioskodawcą a rządem ani innych przepisów dotyczących ich kraju zamieszkania.
 • Dokumenty podróży dla imigracji wraz z formularzem wniosku.
 • Możliwość spełnienia funduszu niezbędnego do inwestowania w Szwajcarii w celu uzyskania szwajcarskiego obywatelstwa poprzez inwestycje.
 • Historia medyczna, aby pokazać wolność od jakiejkolwiek choroby lub infekcji. Ma to na celu ochronę obywateli szwajcarskich przed wszelkimi chorobami zakaźnymi.

Opłata manipulacyjna za szwajcarskie obywatelstwo według inwestycji

Istnieje pewna kwota opłaty, którą dana osoba musi zapłacić za tego rodzaju obywatelstwo. Liczne kantony w szwajcarskich obcokrajowców wolą pozostać po przyjeździe do Szwajcarii, takich jak Vaud, St.Gallen, Bern, Zug, Genewa, Ticino, Lucerna i innych. Każda osoba, która może uiścić minimalną opłatę, nie będzie mogła zgłosić swojego majątku. Istnieją dwa sposoby na to, albo płacąc szwajcarską opłatę ryczałtową, albo imigrację biznesową dla obywateli spoza Europy.

W przypadku szwajcarskiej opłaty ryczałtowej należy co roku wypłacać 250 000 CHF. Jest to opłata podatkowa, która ma być uiszczona w zależności od kantonu, w który inwestorzy zagraniczni będą chcieli mieszkać w Szwajcarii. Opłata ta jest jak minimalna opłata inwestycyjna dla każdego. Podczas gdy dla imigracji biznesu minimalna opłata dla inwestora wynosi 1 mln USD przed myśleniem o ubieganiu się o obywatelstwo szwajcarskie.

Czas przetwarzania szwajcarskiego obywatelstwa przez inwestycje

Po tym, jak inwestor zagraniczny będzie w stanie spełnić odpowiednie dokumenty, wymagania, opłaty inwestycyjne, czas przetwarzania tego obywatelstwa wyniesie od 3 do 4 miesięcy. Po przetworzeniu wszystkiego w tym miesiącu, osoba staje się obywatelem Szwajcarii, a także może cieszyć się wszystkim, co inni obywatele Szwajcarii z urodzenia cieszą.

Wniosku:

Szwajcarskie obywatelstwo przez inwestycje jest jednym z najszybszych sposobów stania się obywatelem tego kraju. Dla każdego, kto chce tego obywatelstwa może dokonać odpowiednich zapytań z ambasady szwajcarskiej w swoim kraju zamieszkania, aby wiedzieć, jak przejść przez cały proces stania się obywatelem Szwajcarii przez inwestycje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here