Jak uzyskać obywatelstwo Finlandii przez inwestycje

Finlandia jest znanym krajem wysoko uprzemysłowionym o gospodarce mieszanej i wysokiej wartości produktu krajowego brutto. Tak więc uzyskanie obywatelstwa Finlandii poprzez inwestycje nigdy nie jest złym pomysłem, zamiast tego istnieje wiele korzyści.

Jedną z największych zalet bycia obywatelem Finlandii jest fakt, że pozwalają one na podwójne obywatelstwo, więc nie musisz zrzekać się poprzedniego obywatelstwa. Jednak fakt, że Finlandia jest krajem europejskim, bez ograniczeń otrzymujesz ruch bezwizowy do innych krajów europejskich.

Istnieją różne drogi do uzyskania obywatelstwa Finlandii poprzez inwestycje. Jednak fiński rząd nie oferuje inwestycji w nieruchomości lub programów obligacji, aby uzyskać obywatelstwo. Musisz rozpocząć działalność jako przedsiębiorca, przejść przez niektóre uprawnienia, a następnie przejść swoją drogę do obywatelstwa Finlandii.

Korzyści z obywatelstwa Finlandii

 • Masz prawo do uzyskania fińskiego paszportu
 • Możesz działać na podwójnym obywatelstwie
 • Masz prawo do głosowania w wyborach prezydenckich lub
 • Otrzymujesz prawa do obywatelstwa UE
 • Możesz swobodnie podróżować do innych krajów UE bez ograniczeń.
 • Możesz łatwo uzyskać obywatelstwo dla współmałżonka lub dzieci.

Drogi do Obywatelstwa Finlandii przez inwestycje

Oczywiście rozpoczęcie rentownego biznesu w Finlandii to duża inwestycja. Finlandia ma jasną gospodarkę, a większość przedsiębiorstw w Finlandii rozwija się bardzo dobrze. Jednak fiński rząd chętnie udzieli Ci miejsca zamieszkania jako właściciela firmy w Finlandii, ale musisz spełnić pewne wymagania.
Wymagania dotyczące zezwolenia na pobyt dla przedsiębiorcy

Po pierwsze, musisz ubiegać się o zezwolenie na pobyt. Po konieczności posiadania zezwolenia na pobyt przez 4 lata, można ubiegać się o pobyt stały, a następnie obywatelstwo Finlandii. Poniżej znajdują się rzeczy, które są wymagane od Ciebie;

Musisz zostać przedsiębiorcą
Twoja firma musi być rentowna
Twoja firma musi posiadać rejestr transakcji
Musisz mieć ważny paszport
Upewnij się, że nie zostałeś przepisany zakaz wjazdu
Nie możesz stanowić zagrożenia dla porządku publicznego, zdrowia lub bezpieczeństwa

Jak złożyć wniosek

Teraz, aby ubiegać się o zezwolenie na pobyt przedsiębiorcy, istnieją pewne kroki, które musisz wykonać. Te kroki obejmują;

 • Musisz upewnić się, że spełniasz powyższe wymagania
 • Następnie zbierzesz każdy wymagany dokument. Upewnij się, że dokumenty są w języku angielskim, fińskim lub szwedzkim. Jeśli tak nie jest, to tłumaczysz.
 • Następnie wypełnij wniosek online lub w formie papierowej. Zazwyczaj radzę ludziom wypełnić swoje zgłoszenie online, ponieważ są one przetwarzane szybciej i można go łatwo śledzić.
 • Następnie należy uiścić wymaganą opłatę manipulacyjną za zgłoszenie. Możesz zapłacić online lub za pośrednictwem ambasady lub służby imigracyjnej.
 • Na koniec zarezerwujesz spotkanie w ambasadzie za granicą, aby zakończyć proces.

Opłata manipulacyjna za zezwolenie na pobyt dla przedsiębiorców

Jeśli składasz wniosek po raz pierwszy, musisz zapłacić 490 € za wniosek online lub 640 € na wniosek papierowy. Jednak osoby rozszerzające zezwolenie na pobyt muszą zapłacić tylko 260 € za przedłużenie zezwolenia na pobyt.

Czas przetwarzania zezwolenia na pobyt przedsiębiorcy

Jeśli składasz wniosek po raz pierwszy, średni czas przetwarzania dokumentu pobytowego trwa około 5 do 9 miesięcy za pośrednictwem wniosku online lub od 11 do 15 miesięcy za pośrednictwem wniosku papierowego. Jednak liczenie rozpoczyna się po odwiedzeniu Finlandii. Niektóre czynniki, które mogą mieć wpływ na czas przetwarzania obejmują;

 • Nienapełnianie każdej części formularza zgłoszeniowego
 • Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną
 • Żądane wyjątki od wymagań
 • Skazanie za przestępstwo.

Powyższe czynniki mogą opóźnić czas przetwarzania, chociaż zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie jest twoim działaniem, pozostały czynnik może mieć wpływ na czas przetwarzania. Jednak radziłbym zatrudnić prawnika imigracyjnego w Finlandii, więc powyższe czynniki cię nie ograniczają.

Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt można żyć zgodnie z zezwoleniem na pobyt przedsiębiorcy przez okres do 4 lat, zanim złożyć wniosek o pobyt stały w Finlandii. Po kilku latach pobytu w Finlandii możesz ubiegać się o obywatelstwo Finlandii.

Wierzę, że na tym skrzyżowaniu rozumiecie drogi do obywatelstwa Finlandii poprzez inwestycje. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące obywatelstwa Finlandii przez inwestycje lub inne powiązane pytania, proszę dać mi znać za pośrednictwem sekcji komentarzy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here