Jak ubiegać się o wizę studencką Japonii właściwą drogę

Wspaniałą wiadomością jest to, że uzyskanie wizy studenckiej Japonii jest dość łatwe w przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi może myśleć. Japan Student VISA to długoterminowa wiza, która pozwala na pobyt na dłużej niż dziewięćdziesiąt (90) dni, a nawet do zakończenia edukacji. Osoby, które zamierzają studiować w Japonii, muszą uzyskać wizę studencką w Japonii, która trwa do 5 miesięcy. Obywatele USA są zwolnieni z uiszczenia opłaty za wizę, ale studenci innych narodowości mogą być musieli uiścić opłatę w japońskim konsulacie.

Wszyscy zainteresowani studiami w Japonii mają uznane na całym świecie kwalifikacje języka angielskiego, takie jak IELTS, TOEFL lub każdy, kto pasuje do stanowiska. Minimalny wynik GPA 6 w IELTS lub dowolnym teście językowym da Ci szansę na naukę w Japonii. Niektóre działy mogą wymagać wyniku wyższego niż 6, więc upewnij się, że sprawdzasz przed złożeniem wniosku.

Podstawowe wymagania dla Japan Student VISA

Są to następujące dokumenty, które są ważne dla ubiegania się o wizę studencką Japonii, a oto one:

 • Ważny paszport międzynarodowy
 • List wstępu ze szkoły
 • Zdjęcie paszportowe, które nie przekracza sześciu miesięcy przed złożeniem wniosku wizowego
 • Świadectwo kwalifikowalności wydane przez japońską imigrację regionalną
 • Świadectwa akademickie do pokazywalenia kwalifikacji i transkrypcji wyników
 • Wyciąg z konta bankowego o wysokości co najmniej 2 000 000 JEN
 • Czesne lub przyjęcie opłaty za zakwaterowanie
 • List polecający od rodziców lub sponsora
 • Urodzenia
 • Plan lotu lub dowód rezerwacji lotu
 • Wypełniony formularz wniosku wizowego, który został wypełniony

Ważne jest, aby pamiętać, że żaden z tych dokumentów nie powinien być zszywany razem. Dokumenty powinny być złożone przez Ciebie do ambasady japońskiej.

Jak ubiegać się o wizę studencką w Nigerii

Są to następujące procedury:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Musisz znaleźć wybraną szkołę, która będzie miała kurs, którego szukasz. Po zapoznaniu się z tą szkołą, musisz uzyskać formularz wniosku wizowego ze szkoły i podać prawidłowe dane. W związku z tym należy odesłać formularz zgłoszeniowy do szkoły.

2. Szkoła Prześlij formularz do urzędników imigracyjnych:

Szkoła pomoże Ci wysłać formularz zgłoszeniowy do urzędników imigracyjnych. Po urzędników imigracyjnych przeglądu formularza wniosku, będą wydawać Ci certyfikat kwalifikowalności. Istotą certyfikatu jest umożliwienie ubiegania się o wizę studencką w Japonii w twoim kraju zamieszkania.

3. Złożenie formularza zgłoszeniowego w Nigerii:

Przed złożeniem formularza zgłoszeniowego należy przygotować wymagane dokumenty i zabrać je wraz z tobą do ambasady japońskiej w następujących dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek lub piątek około 8:30 do 11:30. Jednak musisz sam złożyć formularz wniosku wizowego do ambasady.

4. Wywiad:

Jeśli twoja prośba jest przyznawana, musisz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Lepiej jest nosić oryginalne dokumenty ze sobą w dniu, aby uzyskać więcej wyjaśnień i uwierzytelniania. Nie zapomnij się dobrze ubrać, ponieważ wybierasz się na formalny wywiad.

5. Odbiór paszportu:

Po przetworze formularza wniosku wizowego należy wybrać dokumenty, paszport i zapłacić kwotę za wniosek wizowy. Jeśli jesteś zbyt zajęty, aby uzyskać paszport i dokumenty, możesz wysłać kogoś, kto pomoże Ci je odebrać z ambasady. Osoba musi mieć od Ciebie upoważnienie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here