Jak ubiegać się o wizę pracowniczą w Japonii – Wymagania, których potrzebujesz

Niektórzy ludzie migrują z kraju zamieszkania, aby stać się tymczasowymi lub stałymi obywatelami Japonii, a z tego powodu będą potrzebować wizy pracowowej w Japonii. Uzyskanie tej wizy pracy Japonii jest związane z rodzaju pracy, którą wykonujesz, a to oznacza, że praca osoby będzie określić rodzaj wizy pracowowej, która ma być wydana osobie. Przybliżona jest, że istnieje ponad 30 różnych japońskich wiz wok.

Bez względu na rodzaj pracy w Japonii jako cudzoziemiec, wiza pracy Japonii jest niezbędna, aby posiadać do swobodnej pracy w Japonii. Z drugiej strony, nadal są obcokrajowcy, którzy nie będą musieli zabezpieczać tej wizy pracowczej, takich jak kapitaliści biznesu, turyści, poszukiwacze zabawy i wiele innych. Ta grupa ludzi nie potrzebuje go, ponieważ nie jadą do Japonii w celach służbowych. Ludzie, którzy domagają się tej wizy, to ludzie, którzy będą mieszkać w Japonii jako tymczasowy lub stały obywatel.

Czy istnieją kariery kwalifikujące się do Wizy Pracy Japonii?

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Japonii, mają one piętrzą się kilka kategorii zawodów, które wymagają japońskiej wizy pracowowej i oto są one:

 • Artysta: autor tekstów, tancerze, operator, malarz, rzeźbiarze itp.
 • Dziennikarz: redaktorzy, nadawcy wiadomości, redaktorzy, publicyści itp.
 • Usługi medyczne: dentyści, naukowcy z laboratorium medycznego, pielęgniarki, biochemicy itp.
 • Profesor: adiunkt i profesor nadzwyczajny itp.

Wymagania dotyczące wizy pracowowej w Japonii

Posiadanie tej wizy pracowowej nie jest w ogóle bezpłatne, ponieważ osoby fizyczne mają zamiar upewnić się, że są one odpowiednie dokumenty dostępne dla nich w celu uzyskania wizy pracy Japonii. Oto one:

 • Ważny paszport
 • Najnowsze zdjęcia
 • List z ofertą pracy od pracodawcy
 • Świadectwo kwalifikowalności
 • Życiorys
 • Dokumentacja finansowa

Uwaga: tylko japońskie Ministerstwo Sprawiedliwości może wydać certyfikat kwalifikowalności.

Proces składania wniosków o wizę pracowniczą w Japonii

Po uzyskaniu certyfikatu kwalifikowalności są następujące procedury:

Odwiedź ambasadę Japonii:

Japoński konsulat, który zamierzasz odwiedzić, powinien być tym, który jest blisko Ciebie. Najlepszym sposobem, aby znaleźć te japońskie ambasady lub konsulaty jest wyszukiwanie w Internecie. Musisz znać niektóre z tych ambasad, które musisz złożyć za pośrednictwem biura wniosku wizowego lub biura podróży, zanim twój wniosek o wizę pracowniczą będzie mógł zostać przyznany.

Rozmieszczenie dokumentów:

Jest to kolejny krok, jak ubiegasz się o tę wizę pracowniczą, trzeba zorganizować swoje dokumenty, ponieważ masz zamiar złożyć je do ambasad lub konsulatu. W ambasadzie japońskiej wymagane dokumenty zostaną wymienione dla Ciebie, a ty masz zamiar je przygotować.

Złożenie wniosku wizowego & dokumenty:

Od państwa oczekuje się złożenia wniosku wizowego wraz z dołączonymi do niego dokumentami. Można je złożyć w udaniu wniosku wizowego lub w biurze podróży. Jeśli japońska ambasada zaakceptuje ten wniosek, nie będzie potrzeby przechodzenia przez zewnętrzne ciało, takie jak biuro podróży.

Odbiór wizy:

Jest to ostatni krok do uzyskania wizy. Ambasada ma zamiar dać datę, aby przyjść dostać wizę. Zależy to tylko od tego, czy wniosek złożony wraz z dokumentami został zatwierdzony. Jeśli nie jest zatwierdzony, to musisz wziąć go w dobrym losie.

Czas przetwarzania dla Japonii Wiza pracownicza

Przygotowanie wizy trwa od 5 do 10 dni roboczych, ale w przypadku certyfikatu kwalifikowalności uzyskanie jej zajmie trzy miesiące. Istnieją różne opłaty za wizę pracy Japonii i oto one:

 • Dla pojedynczej wizy wjazdowej – 3000 jenów
 • Podwójne wjazd lub wielokrotne wizy – 6000 jenów

Wiza może być zdobyć w zależności od czynników, takich jak czas trwania i zawód zawodowy, i może to być albo trzy miesiące, sześć miesięcy, jeden rok, pięć lat, itp.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here