Jak ubiegać się o wizę america study

Jak wiadomo, Stany Zjednoczone Ameryki (USA) pozostaje jednym z najlepszych wyborów do studiowania. Wielu międzynarodowych obywateli, którzy chcą studiować za granicą, zawsze oczekuje na studia w USA. Jednak zanim będzie można studiować w USA jako cudzoziemiec, najpierw trzeba będzie nabyć wizę america study.

Wiza studyjna USA jest głównym wymogiem studiowania w Ameryce. Ponadto uzyskanie tej wizy do badania może być nieco skomplikowane. Nie masz się czym martwić, jak poprowadzę Cię, jak uzyskać wizę america study, podając wymagania i inne listy kontrolne.

Zanim pójdę prosto do procesu ubiegania się o wizę studencką USA, chcę krótko podkreślić rodzaj wizy studenckiej USA, którą powinieneś znać. To sprawi, że znasz dokładny rodzaj wizy studenckiej USA masz się ubiegać.

Rodzaje wiz studyjnych Ameryki

Istnieją trzy (3) główne rodzaje wiz studenckich w USA, w tym

 1. F1 Wiza studencka: Ten rodzaj wizy jest zalecany dla osób, które chcą uzyskać tytuł licencjata lub magistra. Innymi słowy, zarówno kolegium / uniwersytetów i licealistów, to znaczy, absolwenci i studenci mogą ubiegać się o tego typu wizy studyjnej USA.
 2. J-1 Exchange Visa: Jest to wiza nieimigracyjną wydana przez Stany Zjednoczone dla naukowców, profesorów i gości wymiany uczestniczących w programach promujących wymianę kulturową, zwłaszcza w celu uzyskania szkoleń medycznych lub biznesowych w USA.
 3. M-1 Wiza studencka: Ten rodzaj amerykańskiej wizy studenckiej jest przeznaczony dla studentów zawodowych lub niemedytalnych, którzy chcą studiować w USA w bardzo krótkim czasie do celów skoncentrowanych na karierze. Przykładem jest udział w szkoleniu medycznym. Więc jeśli chcesz studiować za granicą w celach zawodowych lub niemedytalnych, to radzę ubiegać się o wizę studiów M1. Jest to trochę podobne do wizy studiów F1, ale widać różnicę.

Teraz, gdy jesteś świadomy różnych rodzajów wiz studiów Ameryki, następne pytanie toczenia przez umysły mogą obejmować, jak ubiegać się o wizy america study? Jak zapłacić za wniosek wizowy? Jakie są wymagania dotyczące wiz studenckich w USA? Nie martw się, wyjaśnię wszystko w kilku zdaniach.

Jak ubiegać się o wizę studyjną USA

Zanim złożysz wniosek o wizę studencką w Ameryce, istnieją pewne wymagania, które musisz przygotować. Tak, to są główne listy kontrolne;

 1. Twój międzynarodowy paszport jest głównym wymogiem. Twój paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po dacie zakończenia programu. Tak więc, jeśli masz paszport, sprawdź, jak długo pozostaje ważny wraz z długością programu. Jeśli jest mniej, to zaleca się ubieganie się o nowy paszport.
 2. Wymagane jest również zdjęcie paszportowe. To w końcu stać się zdjęcie wizowe, które mają być złożone podczas składania wniosku.

Gdy masz powyższe wymagania, to możesz;

 1. Złóż wniosek o instytucję zatwierdzoną przez SEVP. Oznacza to, że instytucja, o którą się ubiegasz, jest już zatwierdzona przez program studencki i programu dla odwiedzających. Jest to tak, jako akredytowana instytucja być uznane przez specjalistów, pracodawców, ministerstw rządowych i firm na całym świecie. Po przejściu tego procesu możesz przejść do następnego kroku
 2. Po przyjęciu do wybranej szkoły należy otrzymać od szkoły formularz 1-20 lub formularz DS-2019. Są to różne formy dla osób ubiegających się o wizę studencką F1 i M1; powinieneś otrzymać formularz 1-20. Podczas gdy osoby, które wchodzą w zakres programu wizowego J-1 powinny otrzymać formularz DS-2019. Na formularzu zobaczysz wszystkie ważne szczegóły, w tym identyfikator SEVIS, adres szkoły i inne ważne informacje związane z twoim programem.
 3. Teraz, gdy otrzymałeś formularz, następnym krokiem do podjęcia jest, aby przejść do trybu online, aby dokonać płatności za I-901 SEVIS opłaty. Teraz wysokość opłaty zależy od tego, jaki rodzaj wizy studenckiej wybierasz. I-901 Opłata SEVIS dla F1 i M1 wnioskodawców wizy studium idzie do 200 dolarów i 180 dolarów dla studentów J-1 wymiany. Po dokonaniu płatności online, musisz wydrukować stronę potwierdzenia.
 4. Następnie musisz wypełnić formularz DS-160 Jest to wniosek wizowy online nieimigracyjny. Aby wypełnić formularz, potrzebujesz poniższej listy kontrolnej;
 5. Twój międzynarodowy paszport
 6. Zdjęcie paszportowe
 7. Formularz 1-20 lub formularz DS-2019 (zależy to od rodzaju wizy, którą wypełniłeś na początku; pamiętaj, że szczegółowo wyszczególniam Cię w kroku 2).
 8. W razie potrzeby cv lub CV oraz wszelkie inne dodatkowe informacje. Zapraszamy do odwiedzenia ich oficjalnej strony FAQ.
 9. Gdy skończysz z powyższym procesem, a następnie wydrukuj stronę potwierdzenia, znajdź najbliższą ambasadę
 10. USA, aby zaplanować rozmowę wizową.
 11. Po rozmowie wizowej, można dokonać płatności za wniosek wizowy. Zwykle kosztuje $160. Należy pamiętać, że w niektórych krajach, jesteś poinstruowany, aby zapłacić za wniosek wizowy przed rozmową wizową, więc odwiedź ambasadę, więc poprowadzą Cię, co robić.
 12. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej musisz przedstawić oryginalną kopię formularza 1-20 lub formularza
 13. DS-2019, stronę wydruku potwierdzenia formularza DS-160, również stronę potwierdzenia opłaty I-901 SEVIS, potwierdzenie opłaty za wniosek wizowy, paszport międzynarodowy, a także zdjęcie paszportowe.
 14. Po rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzasz weryfikację biometryczną i inne powiązane kontrole bezpieczeństwa
 15. Po każdej powyższej procedury, to powinieneś otrzymać wizę america study.

Krótki opis

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej otrzymasz serię pytań związanych z studiami za granicą, dlaczego chcesz studiować za granicą i tak dalej. Nie zapomnij powiedzieć im, że nie zamierzasz pozostać w stanach po okresie studiów. Jednak po programie i chęci do pracy w USA, musisz ubiegać się o wizę pracowniczą w USA.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here