Jak ubiegać się o studia MBA w Kanadzie 2021/2022

Kanada ma jedne z najlepszych szkół biznesu na świecie. Oni również na szczycie listy przebojów, jeśli chodzi o global mba rankingu. To spowodowało atrakcję od międzynarodowych studentów na całym świecie. Przyjeżdżają do Kanady, aby studiować i kontynuować swoją karierę w różnych programach MBA w Kanadzie. Czas na uzyskanie MBA w Kanadzie wynosi około dwóch lat. Przedział cenowy umożliwiający realizację tego stopnia wynosi od 16000 do 80000 USD w jednej z najlepszych szkół biznesowych w Kanadzie.

Istnieją również dostępne stypendia, które mogą pomóc tym, którzy mają interes w posiadaniu MBA. Aby uzyskać MBA w Kanadzie wymaga, że masz co najmniej 76% lub więcej w licencjat, wynik IELTS powinien wynosić około 7,0 lub na wymagany wynik testu z pożądanej instytucji, wyniki GMAT, i istniejące doświadczenie zawodowe od 3 do 5 lat. Nastąpił wzrost absolwentów MBA w Kanadzie z roczną pensją 80000 do 200000 USD z miejsc pracy MBA w Kanadzie.

Rodzaje MBA w Kanadzie

Większość najlepszych uniwersytetów wymaga GMAT i wcześniejszego doświadczenia zawodowego w zakresie kwalifikowalności do studiowania, ale liczne uniwersytety oferują MBA bez GMAT lub doświadczenia zawodowego w Kanadzie. Kanada oferuje różne rodzaje stopni MBA, które spełnią wymagania międzynarodowych studentów dotyczące wyboru preferowanego programu MBA. Należą do nich:

1. Mba w pełnym wymiarze godzin:

Ten program jest najlepszy dla studentów, którzy mogą być całkowicie poświęcone studiowaniu. Istnieją różne obszary pracy w MBA, aby student przygotować się do pracy z możliwością prowadzenia bez strachu. Studenci mogą zdecydować się na studia w pełnym wymiarze godzin, ponieważ program jest na okres od jednego do dwóch lat.

2. Mba w niepełnym wymiarze godzin:

Program MBA w niepełnym wymiarze godzin trwa dłużej niż mba w pełnym wymiarze godzin, ale ten program działa lepiej dla pracowników i ekspertów z różnych dziedzin w poszukiwaniu stopnia obok ich pracy. Zazwyczaj nie mają czasu na studia w pełnym wymiarze godzin, a ten program tworzy czas na naukę i pracę.

3. Międzynarodowe MBA:

International MBA daje wiedzę biznesową od najlepszych światowych profesorów. Istnieją również możliwości związane z nim, i oferuje pracodawcom możliwość pracy z uznanych i wpływowych branż. Oprócz osobistego wychowania, zagraniczni studenci doświadczają zmieniających świat momentów, takich jak kursy globalne, ujednolicony program nauczania itp., a program trwa 24 miesiące.

4. Executive MBA:

Ten przedział czas dla Executive MBA jest zwykle jeden rok i jeden miesiąc, i to jest najwygodniejsze dla studentów, którzy chcą pracować i studiować w Kanadzie. Produktem końcowym jest wzrost w życiu osobistym i zawodowym poprzez wiedzę zdobytą i wyuczona z klasy.

Wymagania dotyczące wstępu do MBA w Kanadzie

Zagraniczni wnioskodawcy zamierzający uzyskać tytuł MBA z Kanady powinni być pewni, że będą musieli sprostać wymaganiom niezbędnym w tym stopniu. Upewnij się, że rozpoznajesz ważny proces aplikacji potrzebny do zakwalifikowania się do najlepszych uniwersytetów MBA w Kanadzie. Te dwa są niezbędne do wiedzy każdego międzynarodowego studentów przy ubieganiu się o MBA w Kanadzie.

1. Składanie wniosków online:

Każda instytucja posiada portal zgłoszeniowy, który umożliwia kandydatom/kandydatom rejestrację i sfinalizowanie zgłoszenia online. Mogą wystąpić przypadki, w których może być wymagane wypełnienie wniosków za pośrednictwem portali aplikacji specyficznych dla prowincji, np.

2. Opłata za aplikację:

Opłata jest uiszczana wraz z aplikacją online i nazywa się opłatą za aplikację. Należy ją wypłacić po wypełnieniu wniosku online, który zazwyczaj znajduje się w funduszach kanadyjskich. Opłatę można uiścić kartą kredytową i nie podlega zwrotowi po złożeniu formularza wniosku.
Wymagania MBA w Kanadzie

3. Są to następujące elementy:

Wznowić:

Od wszystkich kandydatów oczekuje się przedstawienia strony życiorysu z istotnymi treściami, takimi jak szczegóły ich historii zatrudnienia i zapisaniem kwalifikacji kandydatów w odwróconym układzie chronologicznym.

List polecający:

Uczniowie muszą dostarczyć list polecający z listem polecającym w co najmniej dwóch egzemplarzach. Jest to część procesu przyjmowania. Musi to być bezpośrednio od różnych osób, które były odpowiedzialne za wydajność studenta, wzrost, i wychowanie.

Esej:

Dobrze napisany esej wniosek może być podstawowym czynnikiem, aby uzyskać wstęp. Głównym celem tego eseju jest umożliwienie uczniom formalnego wyrażania siebie. Są proszeni o odłkienie w słowach powodów, które należy wziąć pod uwagę przy przyjęciu do tego programu, i są krytykowani i oceniani pod kątem stylu, treści i tonu.

Wywiad:

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się dla studentów z zagranicy na Skype po dokonaniu przeglądu aplikacji kandydatów. Przyjęci uczniowie zostaną wymienieni, aby umożliwić im udział w procesie rozmowy kwalifikacyjnej.

Koszt studiów / życia w Kanadzie

Zagraniczni wnioskodawcy z zamiarem studiowania w Kanadzie powinni wiedzieć, że koszt badania jest podzielony na trzy sekcje:

Koszt przed przyjazdem:

Jest to jeden z podstawowych kosztów dla studentów z zagranicy. Zagraniczni studenci muszą uzyskać kanadyjskie zezwolenie na wizę i studia na okres studiów i pobytu w Kanadzie podczas programu MBA; inne opłaty obejmują również ubezpieczenie zdrowotne, opłatę IELTS itp.

Koszt utrzymania:

Koszt życia w Kanadzie zależy od miasta, Uniwersytetu lub lokalizacji, w której przebywasz. Istnieją inne elementy, które określają koszty życia, takie jak zakwaterowanie, transport, jedzenie, książki itp.

Koszt studiów:

Czesne zależy od Uniwersytetu. Różne szkoły mają różne czesne. Jednak niektóre szkoły prowadzą program stypendialny. Istnieje prawdopodobieństwo uiszczenia całkowitej opłaty z 32 574 do 89 174 USD za roczny program MBA. Wskazane jest, aby sprawdzić żądaną szkołę, aby mieć dokładną lub konkretną cenę przed dokonaniem płatności.

Najlepsze Szkoły MBA w Kanadzie

W roku 2020, około dziewięciu uznanych na całym świecie uniwersytetów kanadyjskich szczycie wykresu 150 Uniwersytety mba na całym świecie. Uzyskanie dyplomu MBA w Kanadzie zapewnia najwyższe wynagrodzenia absolwentów. Zagraniczni studenci powinni być świadomi, że niektóre wymagania do prowadzenia MBA w Kanadzie obejmują cztery lata studiów licencjackich, wyniki GMAT, biegłość w języku angielskim, i wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Niektóre z najlepszych szkół to:

ROTMAN Szkoła Zarządzania:

Instytucja ta została założona w 1901 roku przez Josepha Form, a szkoła jest uznawana za wielokulturową wartość i dokonała wkładu i zdumiewających zmian w gospodarce. ROTMAN jest częścią University of Toronto znajduje się w Ontario, i został sklasyfikowany wśród najlepszych uniwersytetów na świecie. Instytucja prowadzi program Executive MBA, jak również inne różne programy i dyscypliny. Opłata manipulacyjna wynosi około 195 CAD dla portalu aplikacji.

Uniwersytet w Toronto:

University of Toronto (U of T) Kanada jest uznawany na całym świecie jako wiodący instytut szkolnictwa wyższego i badań. Uniwersytet został założony w 1827 i miał główny kampus w St George, Ontario. Instytucja utorowała drogę do światowej klasy edukacji z trzech lokalizacji w Kanadzie z ponad 980 programów na poziomie licencjackich i magisterskich. Uniwersytet w Toronto oferuje różne kursy różnych dyscyplin.

Uniwersytet ma ponad 93000 studentów z ponad 23,000 studentów międzynarodowych. Wynik testu GMAT / GRE jest obowiązkowy dla wstępu na kursy magisterskie, takie jak MBA, MSC itp. Wymagane jest, aby wynik IELTS dla MBA lub innych kursów magisterskich był 7.0 lub więcej. Uniwersytet w Toronto w 2020 roku został sklasyfikowany na 16 miejscu pod względem szans na zatrudnienie absolwentów według rankingu QS. Absolwenci tej uczelni są zwykle oferowane wysoko płatnych miejsc pracy.

Szkoła biznesu Ivey:

Richard Ivey School of Business , znany również jako Ivey, jest uniwersytetem western Ontario szkoły biznesu utworzone w 1922 roku. Szkoła znajduje się w Londynie, Ontario, Kanada, i jest to pierwsza międzynarodowa szkoła biznesu, aby zainaugurować stały kampus w Hong Kongu. Liczba studentów wynosi ponad 1600, a instytucja prowadzi program w pełnym wymiarze godzin z metodą aplikacji online. Istnieją również inne programy oferowane w instytucji. Opłata za zgłoszenie MBA w tej szkole biznesu wynosi około 150 CAD.

Szkoła Biznesu Sauder:

Szkoła Sauder jest publiczną akademią prowadzącą szkołę biznesu uznaną za wybitną doskonałość badawczą i jedną z najlepszych międzynarodowych instytutów biznesowych. Szkoła prowadzi 16 miesięczny program MBA w pełnym wymiarze godzin, a także inne programy w niepełnym wymiarze godzin. Szkoła została uznana za jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie. Instytucja motywuje studentów do bycia Liderami i promuje odnowione i kreatywne myśli o dostarczaniu rozwiązań problemów świata.

Uniwersytet Yorku w Toronto:

Uniwersytet znajduje się w Kanadzie, instytucji publicznej założonej w 1959. York University zapewnia MBA w Kanadzie na Wydziale Schulich School of Business. Ta szkoła jest uznawana za najlepszą w Kanadzie, z licznymi rankingami. Program jest na 16-20 miesięcy; w roku 2020 instytucja zajęła 5 miejsce w Kanadzie, podczas gdy szkoła biznesu Schulich została sklasyfikowana na 1 miejscu w 2019 r., prowadząc inne szkoły biznesu.

Wniosku:

MBA w Kanadzie zajmuje dużo czasu, aby osiągnąć, ale wynik jest duża korzyść i inwestycje na siebie. Trzeba zrobić dobre plany i zapewnić, że są one stabilne finansowo, aby ponieść koszty. Chociaż istnieją stypendia przyznawane studentom międzynarodowym, to będzie bardzo korzystne, aby sprawdzić na tańszych szkół lub tych ze stypendiami w celu uzyskania MBA w Kanadzie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here