Jak szybko uzyskać stałe miejsce stałego pobytu w Portugalii

Jedynym celem niniejszego artykułu jest wyszczególnienie każdego niebędącego obywatelem Portugalii procesu nabywania stałego pobytu w Portugalii, ujawniając wymagane kryteria i dokumenty kwalifikujące się.

Portugalia znana jest z południa Europy na Półwyspie Iberyjskim, graniczącym z Hiszpanią. Jest również znany jako jeden z najstarszych krajów w Europie, a jego język, portugalski, jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie.

W ostatnim czasie wielu obcokrajowców przyjeżdża do Portugalii w celach turystycznych, a może w innym celu, który wymaga pobytu w czasie, a na koniec dnia, ci obcokrajowcy strajki plan na stałe pobytu w Portugalii z pewnych wielkich powodów.

Korzyści z życia w Portugalii

 1. Mają wielką biegłość mówienia w językach obcych, zwłaszcza angielskim. Jest to w przeciwieństwie do większości krajów europejskich. Portugalski nie tylko mają biegłość w swoim języku, ale inny język obcy, więc planujesz mieszkać w Portugalii, nie będziesz miał złe doświadczenia w komunikacji.
 2. Mają jedną z najlepszych nowoczesnych technologii i infrastruktury. W rzeczywistości jedno z największych wydarzeń technologicznych i internetowych odbywa się w Lizbonie w Portugalii. Możesz zapytać o wydarzenie na szczycie internetowym organizowane co roku w Lizbonie z setkami tysięcy uczestników.
 3. Na pewno mają jedną z największych kultur pełnych historii, tradycji, a także dużo rozrywki.
 4. Standard życia w Portugalii nie jest kosztowny w towarzystwie zdrowego i niedrogiego życia.
 5. Portugalia jest doskonałym krajem dla turystyki. Są właścicielami jednego z największych sztucznych parków podwodnych na świecie.
 6. Ludzie w Portugalii są bardzo przyjaznymi ludźmi i nigdy nie trudno byłoby się z nimi komunikować, jak wspomniano wcześniej.
 7. Łatwo jest nabyć nieruchomość w Portugalii.
 8. Mają jedną z najlepszych warunków klimatycznych na świecie o wyjątkowej jakości życia.

Istnieje wiele innych korzyści z życia w Portugalii, które można odkryć się po może masz już stałe miejsce zamieszkania w Portugalii. Jednak w związku z tym pokrótce wyjaśnię proces uzyskania stałego pobytu w Portugalii.

Krótki przewodnik: Stałe miejsce zamieszkania w Portugalii

Istnieją różne ścieżki, aby uzyskać miejsce zamieszkania w Portugalii. Jednak niezależnie od tego, którą ścieżkę podążasz, musisz najpierw uzyskać miejsce zamieszkania w doczesne, zanim będziesz mógł przystąpić do ubiegania się o pobyt stały w Portugalii.

 • Możesz uzyskać miejsce zamieszkania w Portugalii poprzez małżeństwo. Jeśli zdecydujesz się zakochać się w
 • Portugalski, a następnie przejść do małżeństwa, to będziesz uprawniony lub raczej kwalifikuje się do portugalskiego pobytu. Jednak to uprawniałoby cię do życia i pracy w Portugalii na czas nieokreślony.
 • Inną drogą do osiągnięcia miejsca zamieszkania jest praca. Być może dostałeś szansę pracy w Portugalii i oczywiście będziesz musiał mieszkać w Portugalii podczas pracy. Tak więc z wizy pobytu służbowego w
 • Portugalii, jesteś uprawniony do uzyskania pobytu w Portugalii.
 • Można również uzyskać miejsce zamieszkania przez inwestycje. W rzeczywistości wielu obcokrajowców szybko uzyskuje obywatelstwo Portugalii poprzez inwestycje. Jest to również łatwe medium do uzyskania stałego pobytu w Portugalii.
 • Możesz również uzyskać miejsce zamieszkania w Portugalii na studiach. Być może dostałeś się do wyższej instytucji lub uniwersytetu w Portugalii, o ile okres studiów jest dłuższy niż 6 miesięcy. To sprawia, że możesz ubiegać się o pobyt w Portugalii, a studenci mogą również podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin w zależności od zatwierdzenia SEF. Jednak po okresie studiów otrzymujesz również pozwolenie na wyszukiwanie na okres jednego roku, co daje czas na poszukiwanie możliwości zatrudnienia, dzięki czemu możesz wreszcie mieszkać i pracować w Portugalii.

Gdy jesteś posiadaczem zezwolenia na pobyt czasowy na okres co najmniej 5 lat, możesz ubiegać się o pobyt stały w Portugalii. Jednakże w tym okresie nie wolno być skazanym za poważne przestępstwo w Portugalii; musisz mieć miejsce zamieszkania w Portugalii, a także środki finansowe, które cię podtrzymują. Ponadto, w większości przypadków, jest to wymagane, że znasz podstawowy język portugalski.

Korzyści z stałego pobytu w Portugalii

 1. Aby wjechać do Portugalii, nie musisz ubiegać się o wizę mieszkaniową.
 2. Wnioskodawca dostać się do życia i pracy w Portugalii, a także uzyskać wiele innych możliwości.
 3. Imigrant może łatwo podróżować do innych obszarów Schengen bez konieczności posiadania wizy.
 4. Możesz łatwo ubiegać się o obywatelstwo portugalskie lub obywatelstwo.
 5. Można również uzyskać korzyści z przegrupowania rodziny.

Wymagania dotyczące dokumentów

 1. Formularz zgłoszeniowy podpisany przez Ciebie do złożenia przez Ciebie.
 2. Dwa ostatnie zdjęcie w stylu paszportu
 3. Oryginalna kserokopia paszportu i innych ważnych dokumentów podróży
 4. Dowody dochodu i innych wystarczających środków finansowych.
 5. Dowód odpowiedniego zakwaterowania
 6. Czysty rejestr karny zweryfikowany przez SEF, z wyjątkiem tego, że masz mniej niż 16 lat.
 7. Dowód, że znasz podstawową znajomość języka portugalskiego.
 8. Oryginalna kserokopia aktu urodzenia, jeśli dotyczy
 9. Oryginalna kserokopia aktu małżeństwa, jeśli dotyczy.

Po przedstawieniu powyższych dokumentów można przystąpić do wniosku o kartę stałego pobytu. Jeśli masz jakieś trudności w aplikacji, możesz odwołać się do oficjalnej platformy imigracyjnej Portugalii lub daj nam znać, co to jest problem za pośrednictwem sekcji komentarzy.

Jeśli masz jakieś inne pytania związane z pobytem stałym w Portugalii, nie wahaj się zadać. Możemy skorzystać z Twojej pomocy, aby utworzyć często zadawane pytania i odpowiedzi sekcji na Careergigo. Nie zapomnij również podzielić się tym artykułem na swojej stronie społecznościowej, a także przeczytać inne powiązane tematy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here