Jak studiować w Kanadzie bez IELTS w 2021 – Przewodnik krok po kroku

Czy wiesz, że są ludzie, którzy nie wierzą, że można studiować w Kanadzie bez IELTS? W przeszłości IELTS był jednym z testów językowych lub egzaminów, które zostały wykorzystane do testowania poziomu biegłości w języku angielskim. Istnieje wiele międzynarodowych studentów, którzy znaleźli test trudne do napisania, i zachować na przepisywanie go w celu uzyskania lepszego wyniku, aby uzyskać wstęp na uniwersytet.

Obecnie istnieje wiele uniwersytetów w Kanadzie, które wahają się egzamin dla studentów międzynarodowych, aby uzyskać łatwy dostęp do każdego uniwersytetu ich wyboru. Dlatego każdy, kto planuje zapisać się na jednym z uniwersytetów w Kanadzie, nie musi się przejmować pisaniem egzaminu. Oprócz wysokich opłat międzynarodowych studentów zostały płacenia za napisanie egzaminu, stres jest kolejną rzeczą, która była ciężarem dla kilku studentów.

Istnieją różne środki wprowadzane w celu umożliwienia studentom studiowania w Kanadzie bez IELTS. Na niektórych kanadyjskich uniwersytetach studenci mogą się zapisać, wydając list polecający z poprzednich wydziałów, aby pokazać swoją znajomość języka angielskiego. Zagraniczni studenci również zwolnić się z pisania IELTS, aby uzyskać wstęp do Kanady.

Powody wpływające na IELTS dla studentów

Istnieją różne powody, dla których uczniowie mają wpływ na to, aby nie pisali IETLTS, a oto:

  1. Cena
  2. Struktura egzaminów
  3. Czas trwania
  4. Sekcja mówienia

1. Cena:

Jest to jeden z czynników, które wpływają lub zniechęcają uczniów do pisania IELTS. Opłata za napisanie egzaminu jako studenta z zagranicy jest bardzo wymagająca ze względu na wysoką cenę, która jest wymagana dla studentów.

2. Struktura egzaminacjów:

To wymaga dużo zaufania dla każdego ucznia, który chce napisać egzaminy IELTS. Pisząc egzamin, ma to do czynienia z pisaniem długich i krótkich esejów, a to wpłynęło na wysoki odsetek studentów przebywających z dala od studiów w Kanadzie.

3. Czas trwania:

Zwykle egzaminy IELTS zdadzą więcej niż jeden dzień ze względu na sekcję mówienia i są oddzielone od innych części egzaminu. W rezultacie, to było uważane za męczące dla studentów.

4. Sekcja mówiąca:

Ta część testu wymaga, aby uczniowie mieli jeden na jednego komunikacji z ankieterem. Dla każdego ucznia, który nie jest wystarczająco odważny może mieć trudności z twarzą z ankieterem.

Alternatywy dla studiów w Kanadzie bez IELTS

Istnieją inne testy lub egzaminy, które mogą być podjęte przez studentów, którzy nie mają interesu w nauce w Kanadzie bez IELTS, i są one:

  1. Test biegłości w języku angielskim, taki jak Test języka angielskiego Pearsona (PTE) i Test języka angielskiego jako języka obcego (TOEFL).
  2. Dowód nauki w szkole angielskiej przez co najmniej 4 lata
  3. Dowód pokazujący język angielski jako język urzędowy Twojego kraju
  4. Zapisanie się do kanadyjskiej szkoły języka angielskiego na rok lub semestr.

Jeśli możesz mieć to jako student, możesz studiować w Kanadzie bez IELTS.

Uniwersytety dla studentów do studiowania w Kanadzie bez IELTS

Różne kanadyjskie instytucje pozwalają studentom studiować bez pisania IELTS:

1. Uniwersytet w Winnipeg:

Jest to jeden z uniwersytetów studenci mogą studiować w Kanadzie bez IELTS. Test IELTS nie jest obowiązkowy w tej szkole, ale posiadanie dowodu biegłości w języku angielskim jest obowiązkowym kryterium. Typ testu angielskiego, który piszą tutaj, to Program Języka Angielskiego (ELP).

2. Uniwersytet Brock:

Uczniowie mogą nadal pisać IELTS, ale nie jest to obowiązkowe. Zagraniczni studenci mogą pisać TOEFL w celu uzyskania wstępu na studia w Kanadzie bez IELTS. Test ma minimalny wynik, który jest oczekiwany dla studentów, aby mieć w celu studiowania na tej uczelni.

3. Uniwersytet w Saskatchewan:

Instytucja ta zatrudnia wielu studentów z różnych części świata. Akceptują łączny wynik 86, przy minimalnym wyniku 19 w różnych sekcjach egzaminu. Studenci mogą również wziąć CanTEST, i to jest podobne do testu IELTS.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here