Jak korzystać z badacza w programie Microsoft Word dla esejów i artykułów
Firma Microsoft chce ułatwić badania. Za pomocą narzędzia Word Researcher możesz zamknąć przeglądarkę internetową i uzyskać źródła esejów szkolnych, prac badawczych i podobnych dokumentów za pomocą kilku kliknięć.

Co możesz zrobić z naukowcem?

Funkcja Badacz, obsługiwana przez Bing, zapewnia przydatne pole wyszukiwania, aby znaleźć osoby, wydarzenia, miejsca i koncepcje. Wyniki wyszukiwania zapewniają odpowiednie tematy i najważniejsze źródła, w tym książki, czasopisma, witryny internetowe i obrazy.

Po wybraniu odpowiedniego źródła można wyświetlić przegląd, historię, lokalizację, obrazy i inne ważne szczegóły. A najlepsze jest to, że nigdy nie opuszczasz swojego dokumentu programu Microsoft Word.

Oprócz przeglądania szczegółów tematu, można rozpocząć konspekt dla papieru, a także dodawanie i cytowanie tekstu. Kliknij główny temat lub jedną z sekcji informacyjnych i dodaj go bezpośrednio do dokumentu.

W tym miejscu pokażemy Ci, jak skrócić czas, jaki spędzasz na badaniach i przyspieszyć tworzenie papieru za pomocą narzędzia Researcher w programie Microsoft Word.

Uwaga: W momencie pisania programu Researcher jest dostępny w programach Word dla programu Microsoft 365, Word dla systemu Microsoft 365 dla komputerów Mac i Word 2016. Jest on dostępny dla subskrybentów usługi Microsoft 365 dla klientów klasycznych systemu Windows.

Otwórz badacza w programie Microsoft Word

Aby użyć narzędzia Badacz, otwórz kartę “Odwołania” dokumentu programu Word. Kliknij “Naukowiec” w sekcji “Badania” wstążki.

Gdy okienko zostanie otwarte po prawej stronie, wpisz termin w polu wyszukiwania i jesteś w drodze!
Przejrzyj odpowiednie tematy i najważniejsze źródła

Wyniki wyszukiwania otrzymasz z odpowiednimi tematami u góry i najlepszymi źródłami poniżej.

Odpowiednie tematy

Niektóre tematy mogą dać Ci tylko kilka istotnych tematów. Kliknij “Więcej tematów” poniżej tej sekcji, aby zobaczyć dodatkowe źródła.

Jeśli klikniesz jeden z tematów tematycznych, zobaczysz ładny przegląd tematu. Na końcu sekcji “Przegląd” kliknij “Czytaj więcej”, aby uzyskać szczegółowe informacje.

W zależności od tematu zobaczysz kilka sekcji bloków wypełnionych szczegółami. Ta struktura przydaje się do rozpoczęcia zarysu z nimi, który opiszemy poniżej.

Jeśli temat i odpowiedni temat mają obrazy, możesz kliknąć “Zobacz wszystkie obrazy”, aby uzyskać schludną siatkę zdjęć i ilustracji. Kliknij jedną z nich, aby otworzyć przeglądarkę i wyświetlić obraz online. Dodatkowo możesz dodać je do swojego dokumentu, który pokażemy również poniżej.

Najważniejsze źródła

Aby uzyskać jeszcze więcej opcji, obszar “Najlepsze źródła” oferuje książki, czasopisma i witryny internetowe. Wybierz jedną z nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Jeśli najpierw wybierzesz odpowiedni temat u góry, możesz filtrować źródła podrzędne według podtematu. Kliknij pole rozwijane dla “Wszystkie tematy” i wybierz jeden z nich.

Podczas gdy większość materiałów jest zawarta w programie Word, możesz natknąć się na źródło tutaj i tam, które musisz otworzyć w przeglądarce. Kliknij łącze, aby otworzyć witrynę źródłą w domyślnej przeglądarce internetowej.

Dodawanie elementów tematu do dokumentu

Wraz z wyświetlaniem informacji na temat można dodawać nagłówki, tekst i obrazy bezpośrednio do dokumentu za pomocą aplikacji Researcher.

Dodawanie nagłówków

W prawym górnym rogu sekcji każdego źródła zobaczysz znak plus. Kliknij ikonę “+”, aby dodać tę sekcję jako zwijany nagłówek konspektu dokumentu. Pamiętaj, że to tylko dodaje nagłówek, a nie tekst, w sekcji.

Dodawanie tekstu

Jeśli chcesz dodać fragment tekstu do dokumentu, możesz to zrobić również. Zaznacz tekst ze źródła, przeciągając przez niego kursor. Po zwolnieniu pojawi się małe pole z opcjami “Dodaj i przytocz” i “Dodaj”.

Po wybraniu opcji “Dodaj i przytocz” tekst pojawi się w dokumencie ze źródłem cytowanym na końcu fragmentu kodu. Cytat jest sformatowany automatycznie, dzięki czemu można go łatwo dodać do bibliografii.

Po wybraniu opcji “Dodaj” tekst będzie nadal wyświetlany w dokumencie, ale bez cytowania.

Dodawanie obrazów

Jeśli twój temat oferuje obrazy i klikasz “Zobacz wszystkie obrazy”, możesz dodać jeden lub więcej z nich. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musisz polować na nich samemu.

Kliknij ikonę “+” w rogu obrazu, aby dodać ją do papieru.

Pojawi się w dokumencie ze źródłem cytowanym pod nim.

Uwaga: pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich podczas korzystania z dostępnych obrazów do swoich celów. Jeśli nie masz pewności, czy możesz użyć obrazu, kliknij “Dowiedz się więcej” nad siatką obrazu. Spowoduje to przejście do legalnej strony internetowej firmy Microsoft, wyjaśniającej prawa autorskie i oferującej często zadawane pytania. Możesz również sprawdzić nasz artykuł na temat obrazów z licencją Creative Commons dla tych źródeł z Creative Commons.

Eseje i prace badawcze są wystarczające do pracy samej w sobie. Korzystając z programu Researcher w programie Microsoft Word, można zmniejszyć obciążenie badań dla dokumentu i uzyskać szybki start na jego zawartość.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here